Jakub Urbański

Specjalizuje się w szkoleniach i wystąpieniach z zakresu negocjacji, zarządzania zmianą, prezentacji i wystąpień publicznych, obsługi klienta, zarządzania zmianą, technik sprzedaży, budowania zespołów i zarządzania, komunikacji w biznesie, motywacji i technik automotywacji, twórczego myślenia oraz integracji zespołów.

Menadżer z długoletnim doświadczeniem, wykładowca akademicki, coach, od 17 lat trener biznesu. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Europejskiej Akademii Dyplomacji. Od wielu lat dziennikarz, publicysta i blogger. Twórca filmów dokumentalnych, Absolwent Wydziału Socjologii na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Akademii Coachingu w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w latach 90-tych jako reporter w Gazecie Wyborczej, Dzienniku Bałtyckim, Radiu Gdańsk oraz jako korespondent BBC. Następnie pracował jako publicysta Tygodnika WPROST oraz prowadzący program w TV Biznes Grupy Polsat. Publikował także w tygodniku Newsweek oraz w Dzienniku Polskim w Krakowie. Jest organizatorem i liderem wypraw wysokogórskich.

Kompetencje managerskie zdobywał na stanowiskach Dyrektora Marketingu i Reklamy w Impact Management oraz Dyrektora Programowego Grupy Ad Point i Eska w Warszawie, gdzie odpowiadał za strategię programową całej Grupy oraz zarządzanie. Ponadto był Dyrektorem Programowym w stacjach radiowych: Radio Trefl, Radio Kolor i Złote Przeboje – odpowiedzialny za zarządzanie zespołem oraz budowę strategii programowych i promocyjnych, a także opracowywanie modeli badawczych i nadzór nad nimi.

Jest twórcą innowacyjnych ćwiczeń szkoleniowych opartych na założeniu, że każdy jest stanie przekraczać własne ograniczenia, jeśli ma motywację do zmian oraz stworzone do tego odpowiednie warunki. Inspiracji szuka nie tylko w swoim bogatym doświadczeniu zawodowym, ale także tam, gdzie dociera na wysokie szczyty górskie. Jest liderem i organizatorem wielu wypraw wysokogórskich – współpracuje z agencjami podróżniczymi. Żegluje. Bierze udział w regatach morskich. Jest fotografikiem i kolekcjonerem sztuki współczesnej.

Szkolił m.in.: GE Aviation, Polimex Mostostal, Roche Diagnostic, Igus, Prosper, Grupa Waspol, Dr Zdrowie, Toschiba Poland, Peugeot, Urząd Miasta Częstochowa, ENERGA Opec, Lafarge, Genexo, Marflex M.J.Maillis Poland, Sealed Air, Drozapol, Grupa Neuca, Datev, Kolporter, Superpharm, Akademia Leona Koźmińskiego, Urząd Miasta i Powiat Ostrów Mazowiecka, Bayer.